چگونه گنج پیدا کنیم

felezyabahvaz مقالات فلزیاب , , , , , , ,

چگونه گنج پیدا کنیم | نحوه پیدا کردن گنج | کجا گنج پیدا کنیم

چرا ایران از گنج و دفینه های بسیاری بهره مند است ؟

آیا فردی را می شناسید که دوست نداشته باشد یک شبه ثروتمند شود؟ بسیاری از افراد از زمان های گذشته تا به حال در آرزوی یافتن گنج و ثروت بسیار می باشند. این موضوع بسیار سخت است ولی هیچ چیز غیر ممکن نیست. برخی از مواقع در خبر گذاری ها در مورد پیدا کردن گنج ها و دفینه های بزرگ میخوانیم. شاید برای شما یافتن یک گنجینه سخت باشد ولی باید به شما بگوییم هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما میتوانید به گنج دست یابید. شاید در ایران پیدا کردن گنجینه بسیار آسان تر از کشور های دیگر می باشد زیرا ایران دارای تاریخ بسیار کهن و ارزشمندی است. 

از 192 کشور در دنیا فقط 10 کشور بالای 1000 سال سابقه تاریخی دارد و در بین این 10 کشور فقط ایران ، مصر ، یونان و روم دارای تارخی چند هزار ساله می باشند. باستان شناسان ایرانی و بین المللی تاریخ تمدن ایران را نزدیک به 12 هزار سال می دانند و برای ثابت کردن این موضوع به گور دخمه های پیدا شده در هرمزگان اشاره می کنند که برای زمان هزار نهم قبل از میلاد است . در کنار استخوان های کشف شده در این گور دخمه ها کاسه های سفالی ( نشانه تمدن ) پیدا شده است . بنابراین پرسیدن سوال “چگونه گنج پیدا کنیم ؟” امری ضروری است.

چگونه گنج پیدا کنیم

گنج چیست و چگونه گنج پیدا کنیم ؟

بنابراین یافتن گنج در کشوری که تمدنی 12 هزار ساله دارد نباید دور از باور باشد. ولی باید بفهمیم گنج چیست و نحوه یافتن آن به چه صورت است. گنج به مجموعه ای از اشیاء با ارزش گفته می شود که بیشتر پنهان و دفن شده است. گنج در باستان شناسی ، به اشیاء های گفته می شود که در یک محل معمولا به دو قطعه نقدی یافت شود. بیشتر گنج ها در زمین دفن شده اند که این خود به دلیل می باشد:

 • پنهان کردن گنج توسط صاحبان مال برای محافظت از آن
 • مدفون شدن گنج در زیر زمین در پی گذشت زمان در سالیان متمادی

برخی از مهمترین گنج های جهان که در سالیان دراز کشف شده است :

 • گنج غار کلماکره در لرستان
 • گنج باختر افغانستان (گنج طلا تپه افغانستان)
 • گنج غرق شده در سزاریه (قیصریه) / The Caesarea Sunken treasure
 • گنج باختر / The Bactrian gold
 • گنج پاناگیوریشته / The Panagyuishte treasure
 • گنج سن خوزه گالئون / San Jose Galleon
 • گنجینه های آنتیکیترا / The Antikythera treasures
 • گنج کشتی بلیتونگ / The Belitung shipwreck
 • گنج شرودا / The Środa treasure
 • گنج کشتی آتوچا /  Nuestra Señora de Atocha shipwreck

قانون ایران در مقابل کشف گنج چگونه عمل میکند ؟

گنج های باستانی در شرایطی عرضه می شوند و غیر قانونی به فروش می رسند و بعد از چندین سال در گالری های خصوصی آنها را می بینید و یا در بیشتر موارد به خارج از کشور منتقل می شوند و از دیدگاه مردم ایران به دور می مانند . فروش ارزان قیمت آثار تاریخی ایران در کشورهای اروپایی یکی از تبعات عدم وجود قوانین مسنجم برای حمایت از یابندگان گنج است.

چگونه گنج پیدا کنیم ؟

پیدا کردن گنج نیز مانند بسیاری از فعالیت های دیگر نیازمند پیش زمینه هایی است که بدون داشتن انها شانس پیدا کردن گنج بسیار کم و نزدیک به صفر میشود.

 • باید از روشهای باستان شناسی در تحقیقات مقدماتی و سطحی و در حفاری استفاده نمود تا شانس موفقیت را افزایش دهیم.
 • جهت شناخت بیشتر و آشنایی با ساختار و لایه های خاک از رشته زمین شناسی استفاده کنید.
 • هزینه های جستجو را بررسی و یک تقریب کلی از هزینه ها داشته باشید. این کار باعث برنامه ریزی دقیق و موفقیت بیشتر در کارتان می شود.
 • برای فهمیدن معنی و مفهوم اشکالی که بر روی صخره ها حک شده و همچنین شناخت آثار و علائم دفینه و گنج باید تاریخ هنر و تاریخ تمدنهای منطقه را مطالعه و استفاده کرد.
 • برای زودتر انجام شدن عملیات حفاری و همچنین کمتر کردن خطرات از تکنولوژی استفاده کنید.
 • سعی کنید تا ساختار قومی و دینی ، تاریخ ادیان ، فرهنگ کفن و دفن و…جوامع باستانی را مطالعه کنید.
 • از اطلاعات مردم که شامل افسانه ها داستان ها و باورها که مربوط به منطقه مورد کاوش شماست نت برداری کنید و همیشه این را به یاد داشته باشید گاهی نکته ای کوچک گره ای بزرگ را باز میکند البته معمولا این جور افسانه ها با اغراق همراه است اما همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم ” تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها “.
 • بسیاری از نشانه ها و اشکال به شکل الفبایی و طبق قواعد ریاضی بدست می آیند.برای حل کردن این معماها باید از علم هندسه که شامل مجموع قوانینی مانند یادگیری زبان علائم و نشانه ها ، اندازه گیری طول و عمق و… که این قوانین در بسیاری از گوردخمه ها ،  تومولوس ها و بسیاری از دفینه های شخصی رعایت شده است استفاده نمود.

موارد مورد نیاز برای گنج یابی :

برای یافتن و حفاری به یک سری دستگاه ها و ادوات نیاز دارید که مهمترین های آنها در ادامه مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” به شما معرفی میشود :

شما با خرید یک فلزیاب مناسب و معتبر میتوانید بدون حفاری اشتباه به هدف خود دست یابید. برای خرید فلزیاب توجه کنید که به مراکز معتبر مراجعه کنید و فلزیابی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بخرید و در زمان خرید حتما فلزیاب را در حضور فروشنده تست کنید و دفترچه راهنمای فلزیاب را بخوانید تا به بالاترین عمق کاوش دست پیدا کنید و همچنین نحوه بالانس فلزیاب ، نحوه اپراتوری فلزیاب و … از موارد مهمی می باشد که باید به آنها توجه کرد.

 • لوازم جانبی فلزیاب :

  مواردی همچون هدفون ، فلزیاب های نقطه زن دستی ، کویل های فلزیاب با سایز های مختلف ، باتری یدکی ، چراغ قوه و … از لوازمی هستند که باید همراه فلزیاب خود داشته باشید.

 • لوازم حفاری :

  یک بیلچه کوچک ، بیل و کلنگ ، ماشین های حفاری برای حفاری در اعماق زیاد از لوازمی هستند که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

 • لباس مناسب : از آنجا که حفاری ها در محیط های غیر معمول انجام میشود داشتن لباسی محکم همراه با کفش های مناسب میتواند شما را از خطرات حفظ کند.
 • لوازم ایمنی و بهداشتی :

  برای مصون ماندن از خطرات گاز هایی موسوم به گاز طلا و یا گاز های مدفون در مقبره ها باید از ماسک های ضد گاز استفاده کنید همچنین استفاده از دستگاههای تصفیه هوا در هنگام کار در غار ها و محیط های بسته از دیگر اقدامات ضروری است.

 • گروه همکاران :

  هیچ موفقیت بزرگی بدون همکاری و کار تیمی به دست نمی آید. گنج یابی نیز از دسته فعالیت های زمان بر و انرژی بر است و بهتر است تا گروهی کار کنید. همیشه یک گروه بهتر از یک فرد تنها از پس مشکلات و خطرات بر می آید.

چگونه گنج پیدا کنیم

در چه مکان هایی از ایران گنج پیدا می شود ؟

نام شهر های گنج خیر ایران چیست؟ و چگونه گنج پیدا کنیم؟ ایناها تمامی سوال هایی می باشد که یک فرد تازه وارد شده به دنیای فلزیابی از خود می پرسد . شهر های باستانی ایران معمولا دارای گنج و دفینه می باشند و دلایل بسیاری در این موضوع وجود دارد مانند عوامل فرهنگی ، رسوم مردمان ، حکومت های محلی ، شرایط اقتصادی و … از عوامل مرسوم هستند در این پست شهر های باستانی دارای گنج معرفی شده اند و میتوانید برای بالا بردن شانس خود ، گنج یابی را با این شهرها آغاز نمایید.

بعد از یافتن گنج چه باید کرد ؟

اولین نکته باید به آن توجه کنیم در آوردن اشیاء فلزی بدون آسیب رساندن به آن است. برای بیرون آوردن آن اشیاء از افراد با تجربه کمک بگیرید و اگر شی پیدا شده فلزی بود اطراف آن را خیس کنید تا نرم شود و به آرامی و با دقت آن را بیرون بیاورید و اگر جسم کشف شده کوزه و اجسامی این چنینی بود ابتدا با بیلچه های بسیار کوچک جسم را با کمی از خاک اطرافش جدا کنید و پس از انتقال آن به محلی امن کم کم خاک های اطراف را با ابزار های مختلف و برس های مخصوص این کار جدا کنید.

طلسم گنج چیست ؟

طلسم گنج ( Treasure Talisman ) شیء یا نگاره‌ای متشکل از واژگان، شمارگان، اشکال و جداول است که مجهز به قدرت جادویی یا ماورایی می باشد. زمان طلسم بسته به تعیین عامل و ارجاعات او به مبادی انرژی های غریبه است. فرق مهم بین دعا و طلسم ، طریقه فعال سازی آنها می باشد. که دعا را به زبان مرسوم و کامل می‌نویسند، ولی در طلسم کلمه هایی از دعا را با حروف مرموز می نویسند. به همین خاطر فهم نوشتن آن برای همه مفهوم نیست. واژه طلسم از یونانی (τέλεσμα) به عربی (طِلَسم و جمعش طلاسم) و بعضی را اعتقاد بر آن است که کلمه طلسم مقلوب مسلط است و اصل آن عربی است و در اموری که تسلط یافتن مدّ نظر باشد کاربرد دارد و به همین صورت به فارسی و سپس به زبان‌های اروپایی مانند انگلیسی (Talisman) راه یافته‌ است.

راهنمایی و کارشناسی دفینه و انواع گنج         ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب مهندس صمدی

فلزیاب مهندس صمدی | فلزیاب صمدی برای اینکه بخواهیم یک کاوش موفقیت آمیز داشته باشیم باید از از دستگاه گنج یاب و فلزیاب حرفه ای و با کیفیت استفاده کرد. زیرا فلزیاب های پیشرفته دارای قابلیت ها و امکانات بیشتری نسبت به دیگر دستگاه ها می باشد و به کاوشگر در کشف هدف کمک زیادی […]

فلزیاب حرفه ای

فلزیاب حرفه ای همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی کمپانی های سازنده دستگاه گنج یاب و فلزیاب با بهره گیری از تکنولوژی های به روز سعی در تولید محصولات با کیفیت بالا برای مشتریان خود دارند. هر شرکت فلزیابی برای اینکه بتواند در تمام سطوح مشتریان خود را داشته باشد باید محصولاتی را در رده […]

نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی  پیدا کردن گنج و دفینه یکی از کارهایی است امروزه خیلی فراگیر شده است و بخاطر قدمت تاریخی و باستانی ایران ، افراد زیادی روی به کاوش گنجینه های پنهان شده اورده اند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که بدون آشنایی و شناخت آثار و نشانه های […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهارده =

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید