نماد چشم در گنج یابی و دفینه یابی

felezyabkish آثار و نشانه دفینه , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نماد چشم در گنج یابی و دفینه یابی

چشم‌ یکی از اعضای دستگاه بینایی‌ است. چشم در موجودات توانایی دریافت و پردازش جزئیات دیداری و توان پاسخ به آن را فراهم می‌کند. چشم، قادر است نور را شناسایی کند و آن را تبدیل به پیام‌های الکتروشیمیایی در یاخته‌های عصبی کند. چشم روشنایی محیط را دریافت می کند و شدت نور را متناسب کند تا اجسام وضوح کافی برای دیدن را داشته باشد. چشم این قابلیت را دارد که تصویر را به سیگنال تبدیل کند و آن را به مغز بفرستد.

نماد چشم در گنج یابی

ده نوع چشم در طبیعت وجود دارد که توان تجزیه و تحلیل تصویر را دارد که 96 درصد از جانوران دارای چشمایی با ساختار پیچیده دارند. این نوع چشم ها بیشتر در نرم تنان ، بندپایان و طنابداران وجود دارند. قدرت بینایی (رزولوشن) چشم انسان 576 مگاپیکسل می باشد. چشم برای اینکه ببیند باید حرکت کند بنابراین شش عضله خارجی اطراف کره را احاطه کرده و باعث حرکت هماهنگ چشم در جهات مختلف می شود. عنصر اصلی که چشم برای دیدن نیاز دارد نور می باشد و بدون آن نور قادر به دیدن نمی باشد.

نحوه کار چشم :

نور باعث می شود تصویر اشیاء در چشم افتاده و اولین چیزی که نور هنگام ورود به چشم با آن برخورد می کند لایه نازکی از اشم می باشد که پشت آن لایه قرنیه قرار دارد. نور بعد از عبور از این لایه وارد مردک می شود باعث باز شدن آن می شود که همان بخش رنگی چشم است. بعد از آن نور به عدسی می تابد که مانند لنز دوربین عمل می کند و عدسی، پرتوهای تابیده به شبکیه را متمرکز می‌کند. ضخامت عدسی با توجه به دور یا نزدیک بودن اشیاء، تغییر می‌کند.

مفهوم نماد چشم در گنج یابی و دفینه یابی :

معانی و مفهوم نماد چشم در گنج یابی زیاد می باشد که اگر همراه با نمادی دیگری باشد باز مفهوم خاصی دارد. در کنار نشانه چشم نشانه های دیگری هم کشیده می شود که مهم هستند. اگر مار باشد نماد جاودانگی و زندگی ابدی است. یعنی ممکنه در اطرافش تومولوس وجود داشته باشد. در اطراف چشم ماهی یا حوض به دوران هلنستیک یونان اشاره دارد. اگر نقش خرچنگ و یا لاک پشت درون و یا در اطراف چشم باشد نشان از تونلی دارد که باید در آن خزیده شود.

نماد چشم در گنج یابی

چشم در زمان های قدیم به خصوص در دوره اسکندر مقدونی تاثیر فراوانی در گنج یابی دارد زیرا اسکندر بسیار از چشم برای علامت گذاری استفاده می کرده است. به نظر می آید چشم در گنج یابی در حال تماشای نقطه ای است. به روبرو نظر داشته و باید در پی چیزی باشید که اصالت (اصل شکل) آن از بین رفته باشد. اگر در داخل غار باشد به معنای وجود خطر است.

برخی دیگر از آثار و نشانه ها :

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ، فلزیاب تصویری ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب مگنومتر ، حفره یاب ، معدن یاب ، و … می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی فلزیاب شیراز و نمایندگی فلزیاب تهران با شماره 09917579030 تماس بگیرید.

شاید دوست داشته باشید:

نماد مارمولک در دفینه یابی و گنج یابی

نماد مارمولک در دفینه یابی و گنج یابی [alert style=”warning”] آدرس فروشگاه فلزیاب شیراز: شیراز – پل معالی آباد – دینکان – جنب کوچه ۲۱ شهید دینکانی       شماره تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ [/alert] مارمولک یا سوسمار یا به دری چلپاسه نام عمومی گروه بسیار بزرگی از خزندگان است که از نزدیک به ۵۶۰۰ گونه تشکیل می‌شوند. مارمولک‌ها در سرتاسر کرهٔ زمین بجز قطب جنوب و قطب شمال پراکنده شده‌اند. اکثر مارمولک‌ها چهار […]

نماد اردک در دفینه یابی و گنج یابی

نماد اردک در دفینه یابی و گنج یابی مرغابی یا اردک نامی است که معمولاً برای تعدادی از گونه‌های مرغابی سانان در خانوادهٔ اردکیان به کار می‌رود. مرغابی‌ها به چندین زیرخانواده تقسیم می‌شوند. مرغابی‌ها اغلب پرندگان آبی هستند که بیشترشان کوچک‌تر از هم‌خانواده‌های غاز و قو هستند. مرغابی‌ها هم در آب دریا و هم در آب شیرین زندگی می‌کنند.مرغابی پرنده‌ایست تخم‌گذار که بیشتر در آب زندگی […]

نماد تبر در دفینه یابی و گنج یابی

نماد تبر در دفینه یابی و گنج یابی تَبَر ابزاری است از آهن با دسته چوبی یا آهنی که با آن چوب را می‌شکافند و خرد می‌کنند. از نوعی تبر به نام تبر یخ نیز برای صعود از آبشارهای یخی یا یخچال‌های طبیعی استفاده می‌شود. انسان چندین هزاره‌ است که از تبر برای قطع درختان، خرد کردن و شکل دادن چوب، به عنوان […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید