فلزیاب مگنومتر

felezyabkish مقالات فلزیاب , , , , , ,

آشنایی با فلزیاب مگنومتر

فلزیاب مگنومتر چیست ؟

در میان انواع دستگاه های فلزیاب ، سیستم تصویری یا مگنومتر از محبوبیت خاصی برخوردارند که دلیل آن هم این می باشد که این فلزیاب تصویری دارای قابلیت ها و امکانات پیشرفته ای می باشد که می تواند اطلاعات بهتر و کامل تری را از اهداف زیر زمین در اختیار کاوشگر قرار دهد. فلزیاب مگنومتر قابلیت تشخیص تونل ، اتاقک ، حفره های زیر زمینی و همچنین فلزات مختلف را دارد. این دسته از فلزیاب ها از سنسور های مگنومتر بهره می برند که توانایی اسکن لایه های زیر زمین را دارند.

فلزیاب مگنومتر

آشنایی با سنسور های مگنومتر :

سنسورهای فلزیابی از ترانسفورماتور متغیر خطی (LVDT) استفاده می کنند. به طور گسترده برای تشخیص اشیاء فلزی خارجی در مواد غذایی و صنعت امنیتی و … استفاده می شود. این نوع فلزیاب ها نیاز به یک بالانس دقیق بین دو ورودی دیفرانسیلی در شرایط مختلف محیطی و محافظت کامل از امواج الکترومغناطیسی بیرونی دارد. همچنین حساسیت تشخیص یک وسیله فلزی خارجی توسط محیط اطراف تحت تاثیر قرار می گیرد. برای یک سنسور نوع LVDT سخت است که یک شی فلزی را بسته به زاویه جایگذاری تشخیص دهد .

نحوه کار سنسور های مگنتی :

یک سیستم مگنومتر دستگاهی است که مغناطیس را اندازه گیری می کند که شامل جهت، قدرت، یا تغییر نسبی یک میدان مغناطیسی در یک مکان خاص می شود. مغناطیس سنج به طور گسترده ای برای اندازه گیری میدان مغناطیسی زمین و در بررسی های ژئوفیزیکی برای تشخیص ناهنجاری های مغناطیسی از انواع مختلف استفاده می شود. فلزیاب های تصویری برای کشف طلا در مناطق معدنی که حاوی مگنتیک یا سایر مواد مغناطیسی نیز هستند استفاده می شود. این معادلات اغلب همراه با بررسی‌های الکترومغناطیس هوابرد مورد استفاده قرار می‌گیرند تا پیکره‌های معدنی رسانا پیدا شوند.

کشف طلا با سیستم های مگنومتر :

جایی که طلا وجود دارد معمولا مغناطیس است و بنابراین می‌توان از سنسور های مگنومتر برای پیدا کردن محل ذخیره طلا استفاده کرد. گنج یابی یک داستان متفاوت است و طلا، نقره و سایر مواد معدنی گرانبها غیر مغناطیسی توسط مغناطیس سنج قابل تشخیص نیستند. مگنومتر تنها می تواند اشیاء آهنی را تشخیص دهد. اطلاعاتی که این سنسور ها از زمین می گیرند به صورت گراف های رنگی می باشد. پردازش داده‌های مغناطیسی به چند روز آموزش نیاز دارد و نیازمند دانش ژئوفیزیکی برای تفسیر نقشه‌های نهایی است .

فلزیاب مگنومتر پالسی :

همانطور که در بالا گفتیم یک سنسور مگنومتر به تنهایی قادر به کشف طلا نمی باشد زیرا طلا فاقد مغناطیس می باشد. برای اینکار بایداز سیستم های مگنومتر پالسی استفاده کرده که توانایی کشف طلا را نیز داشته باشد. اگر با نحوه کارکرد سیستم های پالسی آشنا نیستید می توانید به مقاله فلزیاب پالسی مراجعه کنید. ترکیب سیستم مگنومتر با سیستم هاس PI می تواند دستاورد خیره کننده ای را برای شما داشته باشد.

 

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب مهندس صمدی

فلزیاب مهندس صمدی | فلزیاب صمدی برای اینکه بخواهیم یک کاوش موفقیت آمیز داشته باشیم باید از از دستگاه گنج یاب و فلزیاب حرفه ای و با کیفیت استفاده کرد. زیرا فلزیاب های پیشرفته دارای قابلیت ها و امکانات بیشتری نسبت به دیگر دستگاه ها می باشد و به کاوشگر در کشف هدف کمک زیادی […]

فلزیاب حرفه ای

فلزیاب حرفه ای همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی کمپانی های سازنده دستگاه گنج یاب و فلزیاب با بهره گیری از تکنولوژی های به روز سعی در تولید محصولات با کیفیت بالا برای مشتریان خود دارند. هر شرکت فلزیابی برای اینکه بتواند در تمام سطوح مشتریان خود را داشته باشد باید محصولاتی را در رده […]

نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی  پیدا کردن گنج و دفینه یکی از کارهایی است امروزه خیلی فراگیر شده است و بخاطر قدمت تاریخی و باستانی ایران ، افراد زیادی روی به کاوش گنجینه های پنهان شده اورده اند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که بدون آشنایی و شناخت آثار و نشانه های […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید