بالانس فلزیاب

felezyabkish مقالات فلزیاب , , , , , ,

بالانس فلزیاب چیست

دنیای فلزیابی یک دنیای متفاوت با جذابیت و هیجان خاص خود می باشد. وب سایت فلزیاب ایرانی می کوشد تا بهترین و کامل ترین اطلاعات و اخبار موجود در این عرصه را در اختیار کاوشگران و علاقه مندان به فلزیابی و گنج یابی قرار دهد. در مطالب های قبل در مورد فلزیاب ، گنج یاب ، فلزیاب پالسی و فلزیاب مگنومتر به طور کامل صحبت کرده ایم. اما در این مقاله قصد داریم تا کمی مباحث را به صورت تخصصی بیان کنیم. به همین منظور امروز می خواهیم در مورد بالانس فلزیاب توضیح دهیم زیرا یکی از موارد مهم در هر فلزیاب بشمار می رود.

بالانس فلزیاب

هر آنچه باید در مورد بالانس فلزیاب بدانید:

بالانس زمین یک تنظیم متغیر است که عمق تشخیص در زمین معدنی را افزایش می دهد. این زمین ممکن است حاوی نمک‌ها مانند ماسه ساحلی مرطوب یا ذرات ریز آهن مانند زمین قرمز باشد. این مواد معدنی به یک میدان انتقال دهنده ی فلزیاب پاسخ مشابهی می دهند. خاک در مناطق مختلف دارای سطوح مختلفی از مواد معدنی فلزی است که می‌توانند عمق تشخیص فلز را تحت‌تاثیر قرار دهد. این به این معنی است که اگر ترکیب‌ بندی زمین که در حال جستجو هستید را ندانید ، می‌توانید یافته‌های باارزش را از دست بدهید . یک راه برای به حداقل رساندن اثرات مواد معدنی زمین استفاده از بالانس زمین است چون به دستگاه فلزیاب شما اجازه می‌دهد که سیگنال‌های مواد معدنی زمین محدود کند .

اهمیت بالانس زمین در فلزیابی :

تراز زمین به این دلیل مهم است که در مناطقی که کانی‌سازی در آن متمرکز شده‌ است ممکن است علائمی دریافت کنید که به شما بگویند یک هدف وجود دارد ، زمانی که واقعا وجود ندارد. بازخورد از مواد معدنی می تواند اهداف خوب را نیز پنهان کند و تأثیر منفی روی تشخیص عمق دارد. انجام بالانس زمین دستگاه باعث به حداقل رسیدن افت عمق کاوش و نویز های مخرب خواهد شد. تنظیم متغیر بالانس زمین عمق تشخیص دستگاه شما را در خاک معدنی افزایش می دهد.

تنظیمات بالانس زمین در فلزیاب :

بیشتر فلزیاب ها ، آنهایی که دارای تنظیمات قابل تنظیم کمتر هستند و برای مبتدی ها طراحی شده اند ، دارای بالانس زمین هستند که در کارخانه سازنده تنظیم می شود و توسط کاربر قابل تنظیم نیستند. این دستگاه ها شروع خوبی داشته و در خاک های نرم عملکرد قابل قبولی از خود نشان خواهند داد، اما احتمالا در خاک هایی که دارای مواد معدنی زیادی هستند با مشکل مواجه خواهند شد. علاوه بر بالانس زمین ثابت ، سه نوع اصلی بالانس فلزیاب وجود دارد :

  • بالانس زمین دستی – این به شما این امکان را می‌دهد تا بالانس زمین را طوری تنظیم کنید که مقدار سیگنال زمینی را به حداقل برسانید.
  • بالانس زمین خودکار – فلزیاب شما به طور خودکار بهترین تنظیمات بلانس زمین را تعیین خواهد کرد . این نوع بسیار دقیق تر ، سریع تر و آسان تر از تنظیم دستی است.
  • بالانس زمین پیوسته – دستگاه شما به طور مداوم تنظیمات بالانس زمین را همانطور که در حال کاوش هستید تنظیم می کند.

یک فلزیاب که دارای بالانس زمین دستی است دارای دکمه ها یا دستگیره هایی است که به شما اجازه می دهد که بالانس زمین را بر اساس نوع خاکی که جستجو می کنید انجام دهید. هنگامی که بالانس زمین را تنظیم می کنید ، تغییر نمی کند تا زمانی که دوباره آن را تنظیم کنید.

نتیجه نهایی در مورد بالانس زمین و خاک معدنی :

انجام تحقیق در مورد این که چه نوع فلزیابی برای منطقه و نوع اهدافی که شما برای کاوش برنامه‌ ریزی می‌کنید ارزشمند می باشد، پس بهتر است انجام دهید. به خاطر داشته باشید که معدنی بودن خاک در یک منطقه ممکن است متناقض باشد . در برخی مناطق ممکن است یک تفاوت چشمگیر به خاطر مواد معدنی در عمق کاوش پیدا کنید .

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب مهندس صمدی

فلزیاب مهندس صمدی | فلزیاب صمدی برای اینکه بخواهیم یک کاوش موفقیت آمیز داشته باشیم باید از از دستگاه گنج یاب و فلزیاب حرفه ای و با کیفیت استفاده کرد. زیرا فلزیاب های پیشرفته دارای قابلیت ها و امکانات بیشتری نسبت به دیگر دستگاه ها می باشد و به کاوشگر در کشف هدف کمک زیادی […]

فلزیاب حرفه ای

فلزیاب حرفه ای همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی کمپانی های سازنده دستگاه گنج یاب و فلزیاب با بهره گیری از تکنولوژی های به روز سعی در تولید محصولات با کیفیت بالا برای مشتریان خود دارند. هر شرکت فلزیابی برای اینکه بتواند در تمام سطوح مشتریان خود را داشته باشد باید محصولاتی را در رده […]

نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی  پیدا کردن گنج و دفینه یکی از کارهایی است امروزه خیلی فراگیر شده است و بخاطر قدمت تاریخی و باستانی ایران ، افراد زیادی روی به کاوش گنجینه های پنهان شده اورده اند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که بدون آشنایی و شناخت آثار و نشانه های […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 5 =

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید