بالانس فلزیاب

felezyabkish مقالات فلزیاب , , , , , ,

بالانس فلزیاب چیست

دنیای فلزیابی یک دنیای متفاوت با جذابیت و هیجان خاص خود می باشد. وب سایت فلزیاب ایرانی می کوشد تا بهترین و کامل ترین اطلاعات و اخبار موجود در این عرصه را در اختیار کاوشگران و علاقه مندان به فلزیابی و گنج یابی قرار دهد. در مطالب های قبل در مورد فلزیاب ، گنج یاب ، فلزیاب پالسی و فلزیاب مگنومتر به طور کامل صحبت کرده ایم. اما در این مقاله قصد داریم تا کمی مباحث را به صورت تخصصی بیان کنیم. به همین منظور امروز می خواهیم در مورد بالانس فلزیاب توضیح دهیم زیرا یکی از موارد مهم در هر فلزیاب بشمار می رود.

بالانس فلزیاب

هر آنچه باید در مورد بالانس فلزیاب بدانید:

بالانس زمین یک تنظیم متغیر است که عمق تشخیص در زمین معدنی را افزایش می دهد. این زمین ممکن است حاوی نمک‌ها مانند ماسه ساحلی مرطوب یا ذرات ریز آهن مانند زمین قرمز باشد. این مواد معدنی به یک میدان انتقال دهنده ی فلزیاب پاسخ مشابهی می دهند. خاک در مناطق مختلف دارای سطوح مختلفی از مواد معدنی فلزی است که می‌توانند عمق تشخیص فلز را تحت‌تاثیر قرار دهد. این به این معنی است که اگر ترکیب‌ بندی زمین که در حال جستجو هستید را ندانید ، می‌توانید یافته‌های باارزش را از دست بدهید . یک راه برای به حداقل رساندن اثرات مواد معدنی زمین استفاده از بالانس زمین است چون به دستگاه فلزیاب شما اجازه می‌دهد که سیگنال‌های مواد معدنی زمین محدود کند .

اهمیت بالانس زمین در فلزیابی :

تراز زمین به این دلیل مهم است که در مناطقی که کانی‌سازی در آن متمرکز شده‌ است ممکن است علائمی دریافت کنید که به شما بگویند یک هدف وجود دارد ، زمانی که واقعا وجود ندارد. بازخورد از مواد معدنی می تواند اهداف خوب را نیز پنهان کند و تأثیر منفی روی تشخیص عمق دارد. انجام بالانس زمین دستگاه باعث به حداقل رسیدن افت عمق کاوش و نویز های مخرب خواهد شد. تنظیم متغیر بالانس زمین عمق تشخیص دستگاه شما را در خاک معدنی افزایش می دهد.

تنظیمات بالانس زمین در فلزیاب :

بیشتر فلزیاب ها ، آنهایی که دارای تنظیمات قابل تنظیم کمتر هستند و برای مبتدی ها طراحی شده اند ، دارای بالانس زمین هستند که در کارخانه سازنده تنظیم می شود و توسط کاربر قابل تنظیم نیستند. این دستگاه ها شروع خوبی داشته و در خاک های نرم عملکرد قابل قبولی از خود نشان خواهند داد، اما احتمالا در خاک هایی که دارای مواد معدنی زیادی هستند با مشکل مواجه خواهند شد. علاوه بر بالانس زمین ثابت ، سه نوع اصلی بالانس فلزیاب وجود دارد :

  • بالانس زمین دستی – این به شما این امکان را می‌دهد تا بالانس زمین را طوری تنظیم کنید که مقدار سیگنال زمینی را به حداقل برسانید.
  • بالانس زمین خودکار – فلزیاب شما به طور خودکار بهترین تنظیمات بلانس زمین را تعیین خواهد کرد . این نوع بسیار دقیق تر ، سریع تر و آسان تر از تنظیم دستی است.
  • بالانس زمین پیوسته – دستگاه شما به طور مداوم تنظیمات بالانس زمین را همانطور که در حال کاوش هستید تنظیم می کند.

یک فلزیاب که دارای بالانس زمین دستی است دارای دکمه ها یا دستگیره هایی است که به شما اجازه می دهد که بالانس زمین را بر اساس نوع خاکی که جستجو می کنید انجام دهید. هنگامی که بالانس زمین را تنظیم می کنید ، تغییر نمی کند تا زمانی که دوباره آن را تنظیم کنید.

نتیجه نهایی در مورد بالانس زمین و خاک معدنی :

انجام تحقیق در مورد این که چه نوع فلزیابی برای منطقه و نوع اهدافی که شما برای کاوش برنامه‌ ریزی می‌کنید ارزشمند می باشد، پس بهتر است انجام دهید. به خاطر داشته باشید که معدنی بودن خاک در یک منطقه ممکن است متناقض باشد . در برخی مناطق ممکن است یک تفاوت چشمگیر به خاطر مواد معدنی در عمق کاوش پیدا کنید .

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب نقطه زن

فلزیاب نقطه زن | گنج یاب نقطه زن فلزیاب نقطه زن چیست : یک فلزیاب نقطه زن در واقع چیزی بیش از یک فلزیاب کوچک نیست , اما با عملکرد نقطه زنی یک دستگاه فلزیاب تداخل پیدا نمیکند. آنها همچنین آن را یک پروب نامیدند که با استفاده از آن شما می توانید به طور […]

بررسی فلزیاب Fisher F4 ساخت امریکا

بررسی فلزیاب Fisher F4 ساخت امریکا فلزیاب Fisher F4 : فلزیاب F4 به عنوان یکی از موثرترین دستگاه های در بازار شناخته شده‌ است. این گنج یاب می تواند به موفقیت بیشتر شما در کاوش های خود کمک زیادی کند. اگر شما به دنبال طلا، سکه یا طلا و جواهر هستید، فلزیاب F4 می تواند […]

بررسی فلزیاب Fisher F2 ساخت آمریکا

بررسی فلزیاب Fisher F2 فلزیاب های فیشر به تدریج در بازار جهانی به محبوبیت بالایی رسیده اند. Fisher F2 نیز یکی از فلزیاب های محبوب این شرکت است که در ادامه به بررسی فلزیاب Fisher F2 خواهیم پرداخت. این فلزیاب از نظر قیمت منایب افراد مبتدی می باشد اما از برخی از دستگاه های گرانقیمت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید